ورود موکلین
گروه مشاورین رهپوی دات کام
ما دیدگاه شما را نسبت به دفاتر ارائه دهنده خدمات مهاجرتی تغییر می دهیم. صداقت ما، اعتبار ما و راز موفقیت شما

  هزینه های زندگی در استرالیا

لطفا توجه داشته باشید که هزینه های زیر تنها و تنها جنبه یک اطلاع رسانی بسیار کلی دارند. برنامه ریزی زندگی آینده خود در  استرالیا را بر اساس این هزینه ها و بسیاری از اطلاعات موجود در اینترنت پایه گذاری ننمایید. در مورد دخل و خرج خود به عنوان یک مهاجر تازه وارد در استرالیا حتما و حتما با ما مشورت نمایید. ما تمامی متقاضیان خود را پس از اینکه اجازه ورود به استرالیا را کسب می نمایند تحت یکسری آموزشها و جلسات قرار می دهیم که یکی از موضوعات مهم این جلسات در مورد این می باشد که هر فرد یا خانواده بسته به شرایط فعلی که در ایران دارد و شرایطی که برای زندگی در استرالیا برای خود در نظر گرفته است برای چه میزان هزینه زندگی در استرالیا باید خود را آماده نماید.

بطور کلی هزینه زندگی در استرالیا در شهرهای مختلف متفاوت است. بعنوان مثال سیدنی دارای بالاترین هزینه های زندگی و آدلاید دارای کمترین می باشد. بطور کلی می توانیم هزینه های زندگی در استرالیا را بصورت زیر دسته بندی کنیم:

1- هزینه اجاره خانه اجاره خانه در استرالیا بصورت هفته ای  پرداخت می شود. خانه ها در استرالیا شامل یونیت یا آپارتمان و  ویلا / هاوس می باشد. اجاره خانه به عوامل مختلفی همچون موقعیت واحد در شهر٬ تعداد خواب و نوع واحد بستگی دارد. بطور کلی خانه ها یا بصورت استودیو (بدون اتاق خواب) هستند که اجاره پایین تری دارد و یا دارای یک یا بیشتر اتاق خواب می باشند. همچنین برخی از خانه های با تعداد اتاق خواب زیاد بصورت اشتراکی اجاره داده می شوند در اینصورت فرد می تواند از یک اتاق خواب به همراه بقیه امکانات آن خانه بصورت اشتراکی استفاده کند. این مدل اشتراکی بیشتر برای دانشجویان که نمی خواهند هزینه زیادی داشته باشند. بطور متوسط شما می توانید خانه مورد نظر خود را با 190 دلار تا 340 دلار در هفته اجاره نمایید. همانطور که گفته شد رقم اجاره بستگی به شرایط و موقعیت خانه دارد.

     

2- هزینه خوراک  : بطور متوسط هزینه غذایی در یک هفته برای یک زوج بین 80 تا 120 دلار می باشد. در استرالیا فروشگاههای زنجیره ای بسیار است و شما می توانید از اجناس مورد نیاز خود را از آنجا تهیه کنید. برخی از این فروشگاههای عبارتست از Woolworth و Coles

در اینجا فهرستی از قیمتها به منظور آگاهی قرار داده ایم. 

محصول

قیمتAU$

محصول

قیمتAU$

یك كیلو فیله ماهی

12.00

یك كیلو برنج

1.50

یك كیلو میگو

28.00

یك كیلو لوبیا سبز

4.90

گوشت همراه با دنبه

12.00

یك كیلو لوبیا قهوه ای

3.50

گوشت چرخ كرده

7.50

یك كیلو هویج

1.50

دو كیلو مرغ یخ زده

7.50

یك كیلو پیاز

1.50

یك كیلوسینه مرغ

13.00

یك كیلو گوجه فرنگی

3.00

12عدد تخم مرغ

3.50

یك كیلو كاهو

1.50

یك لیتر شیر

1.40

یك كیلو پرتقال

4.00

پنیر معروف

7.00

یك كیلو موز

8.00

كره 250 گرمی

8.00

یك كیلو سیب

2.50

یك كیلو ماست

3.00

خمیر دندان

3.50

یك بسته غلات

6.00

آب معدنی

3.00

3- هزینه وسیله نقلیه  :  در استرالیا وضعیت وسایل نقلیه عمومی خوب است و شما می توانید برای رفت و آمد از آن استفاده نمایید. وسایل نقلیه عمومی شامل اتوبوس ٬ قطار شهری و تاکسی می باشد. در صورتی که از وسایل نقلیه عمومی استفاده کنید بایستی بلیط تهیه کنید که اینکار توسط دستگاههای صدور بلیط در مکان ایستگاه های اتوبوس یا قطار انجام می شود. معمولا بلیط های صادر شده دارای مدت زمان اعتبار می باشد مثلا برای چند ساعت و شما می توانید در این بازه زمانی از همان بلیط استفاده نمایید. بطور متوسط هزینه بلیط اتوبوس و قطار شهری بین 1 دلار و بیست سنت تا 3 دلار متغیر است بسته به مسیری که می خواهید بروید.  اما چنانچه می خواهید از ماشین شخصی خود استفاده نمایید بایستی توجه داشته باشید که مخارج ماشین شامل بنزین ٬ هزینه سرویس ماشین ٬ هزینه بیمه و هزینه رجیستر کردن  می باشد که هر سال بایستی این هزینه را پرداخت نمایید. بطور متوسط یک ماشین برای شما بین 50 تا 80 دلار در هفته هزینه دارد.

4- هزینه آب / برق / گاز / تلفن:  در استرالیا  بایستی هزینه برق ٬ گاز و تلفن را پرداخت نمایید. البته هزینه آب بسیار پایین است. معمولا هزینه ها هر دو ماه یکبار بصورت قبض برای شما ارسال می گردد. برخی از خانه های دارای گاز نیستد و تمامی وسایل با برق کار می کند. بطور متوسط شما در ماه 60 تا 90 دلار هزینه برق دارید و به همین میزان نیز مصرف گاز. سیستم تلفن دارای هزینه اجاره ماهیانه  30 دلار است و علاوه بر آن شما بایستی برای هر اتصال تلفن مبلغ 20 سنت بپردازید.  

البته اینها هزینه های کلی هستند و شما هزینه های دیگری مانند پوشاک ٬ بهداشت و درمان و تفریح و سرگرمی خواهید داشت.