ورود موکلین
گروه مشاورین رهپوی دات کام
ما دیدگاه شما را نسبت به دفاتر ارائه دهنده خدمات مهاجرتی تغییر می دهیم. صداقت ما، اعتبار ما و راز موفقیت شما

  مهاجرت به استرالیا از طریق مهارت فن آوری اطلاعات و کامپیوتر

لطفا توجه داشته باشید که این چند سطر توسط مشاورینی از رهپوی دات کام نگارش شده است که هم به شرایط مهاجرت به استرالیا از طریق مهارت و تخصص تسلط دارند و هم رشته تحصیلی و سوابق کاری آنها در زمینه کامپیوتر و فن آوری اطلاعات از دانشگاه های معتبر خارج از کشور می باشد. بنا بر این می دانند که چگونه باید شما را راهنمایی نموده و پرونده شما را تنظیم نمایند تا به هدف خود برسید.

در دنیایی که جدیدا به عنوان دنیای ارتباطات و اطلاعات از آن یاد می شود نقش متخصصین کامپیوتر که با فنونی مثل: IT, ICT, Informatics و غیره آشنا می باشند بسیار قوی بوده و در پیشرفت همه جانبه جامعه بسیار موثر می باشد. در حال حاضر اگر نگاهی به آمار جهانی بیاندازیم خواهیم دید که استفاده از فناوری اطلاعات در اکثر کشورهایی که به عنوان کشورهای مرفه معروف می باشند بیشتر از کشورهای دیگر است. همین موضوع باعث می گردد که کشور (قاره) بزرگی مثل استرالیا به مهاجرینی که دارای تخصص و مهارت مربوط به فنا وری اطلاعات باشند اهمیت ویژه ای قائل شده و همیشه آنها را در صدر جدول پذیرش خود نگاه می دارد. تا به حال به هر نحوی هم که قوانین مهاجرتی استرالیا تغییر کرده است باز هم مهنسین و متخصصین کامپیوتر در لیست مشاغل بسیار مورد نیاز استرالیا قرار داشته اند حتی در دوره بحران اقتصاد جهانی.

همه موارد فوق الذکر که خیلی گذرا و کلی به آنها اشاره گردید نشان دهنده اهمیت شما به عنوان متخصص کامپیوتر می باشد. اما حتما به این موضوع توجه داشته باشید که شما هم مثل همه افراد دیگر که تمایل به مهاجرت به استرالیا دارند باید قبل از هر چیز به دولت استرالیا اثبات نمایید که به یکی از رشته ها و گرایشهای مربوط به فن آوری اطلاعات مسلط هستید. چگونه؟

یک سازمانی در استرالیا وجود دارد که انجمن کامپیوتر استرالیا نامیده می شود. یکی از وظایف این انجمن در استرالیا این می باشد که مدارک و سوابق کاری متخصصین کامپیوتر که قصد مهاجرت به استرالیا را دارند، مورد ارزیابی و معادل سازی قرار دهد. این انجمن در کار خود بسیار وارد و سخت گیر است و با گذشت زمان و کسب تجربه های جدید از سیستمهای آموزشی و شغلی و فرهنگ کشورهای دیگر، سخت گیرتر هم می شود. کارمندان این انجمن شخص شما را نمی شناسند. هر چند که شما ممکن است یک نیروی بسیار زبده و ماهر باشید اما دیدگاه آنها از شما تنها مدارکی می باشد که به آنها ارسال می نمایید. اگر این مدارک بیان گر و نشان دهنده مهارت و تخصص شما در زمینه کامپیوتر و فن آوری اطلاعات در سطح حرفه ای باشند، آنها از ارزیابی مثبت پرونده شما بسیار خرسند خواهند شد چون می دانند که با ارزیابی مثبت پرونده شما قدم مهمی در راه پیشرفت مملکت خود برداشته اند. اما اگر مدارک شما ناقص و گنگ بوده و به آنها این امکان را ندهد که از میزان تخصص شما سر در بیاورند، آنها هم ریسک داشتن یک نیروی کامپیوتری ضعیف را نکرده و پرونده شما را مردود خواهند کرد. آنها یک سری قواعد اولیه دارند که بر اساس آنها پرونده ها را فیلتر می نمایند.

· جدا از تخصص شما، شما باید واجد الشرایط مهاجرت به استرالیا باشید.
· مهارت شما در رابطه با کامپیوتر و فن آوری اطلاعات باید در لیست مهارتهای مورد نیاز این انجمن وجود داشته باشد. (تفریبا همه مهارتهای مربوط به کامپیوتر و فن آوری اطلاعات در این لیست وجود دارد).
· مدرک تحصیلی (رشته، گرایش، دانشگاه و معدل) شما نقش مهمی در چگونگی و شرایط اقدام شما خواهد داشت.
· میزان سابقه کاری شما و نحوه ارائه سابقه کاری نیز به شرایط تحصیلی مربوط خواهد بود.
· اگر اصلا مدرک تحصیلی در زمینه کامپیوتر و فن آوری اطلاعات ندارید، اما سابقه کاری حرفه ای دارید. باز هم می توانید اقدام نمایید اما میزان و نوع سابقه کاری شما مهم می باشد.

قبل از اینکه به خواندن باقی مطالب ادامه دهید، حتما به این موضوع توجه داشته باشید که وقتی ما صحبت از سابقه کاری می نماییم، منظورمان سابقه کاری به معنای واقعی می باشد. خیلی اوقات وقتی موکلین ما می شنوند که با ارائه X سال سابقه کاری بدون داشتن مدرک می توانند اقدام نمایند، می گویند که سابقه کاری را جور خواهیم کرد. البته که این موضوع برای مشاور شما مهم نسیت چرا که آنها مسئولیت جعلی بودن و یا واقعی بودن مدارک شما را نخواهند پذیرفت و در قرارداد خود ذکر می نمایند که اگر پرونده شما به دلیل هر گونه جعل از جمله جعلی بودن سوابق کاری مردود گردد، مبلغی را که شما به عنوان حق الوکاله پرداخت نموده اید به شما مسترد نخواهند کرد. این تنها یک طرف قضیه است. طرف دیگر قضیه انجمن کامپیوتر در استرالیا می باشد که راه هایی برای اثبات سابقه کاری افرادی که مدرک ندارند برگزیده است که معمولا تنها افردای می توانند از آن راه ها عبور نمایند که سابقه کاری واقعی ارائه نمایند.

انجمن کامپیوتری در استرالیا افرادی که دارای مهارتهای کامپیوتر و فن آوری اطلاعات می باشند را به چند گروه تقسیم می نماید که در اینجا ما حاشیه ها را فاکتور گرفته و گروه های اصلی را ذکر می کنیم.

گروه اول: افرادی که مدرک تحصیلی قوی دارند (از یک دانشگاه معتبر فارغ التحصیل شده اند و معدل مناسبی دارند). این افراد باید دارای 4 سال سابقه کاری حرفه ای بوده و گواهی اشتغالی که ارائه می نمایند نشانگر حرفه ای بودن آنها باشد. اگر درجواب ارزشیابی رایگان ما به شما عنوان کردیم که با 4 سال سابقه کاری می توانید اقدام نمایید، بدانید که مدرک تحصیلی شما در سطح خوبی ارزیابی خواهد شد.

گروه دوم: افرادی که مدرک تحصیلی آنها کمی ضعیف تر از گروه اول می باشد. این افراد باید دارای سابقه کار حرفه ای به مدت 6 سال باشند. اگر ما به شما عنوان نمودیم که باید 6 سال سابقه کاری ارائه نمایید تا پرونده تان مثبت ارزیابی گردد، بدانید که در این گروه قرار گرفته اید.

گروه سوم: افرادی که اصلا مدرک تحصیلی در زمینه کامپیوتر و فن آووری اطلاعات ندارند و یا مدرک آنها به هر دلیل ضعیفتر از دو گروه بالا می باشد. اما به مدت 8 سال سابقه کاری حرفه ای در یکی از گرایشهای کامپیوتر و فن آوری اطلاعات دارند. این افراد باید علاوه بر گواهی استغال مجموعه مدارکی را ارائه نمایند که به آن RPL گفته می شود.

RPL چیست؟
اگر شما جزء گروه سوم متخصصین کامپیوتر و متقاضیان مهاجرت به استرالیا می باشید، باید یک مجموعه ای از مدارک به انجمن کامپیوتر در استرالیا ارائه نمایید که به آن RPL گفته می شود. این مجموعه مدارک نشانگر این می باشد که سابقه کاری شما در حدی قوی و قابل اثبات است که بتواند کمبود تحصیلات آکادمیک (دانشگاهی) شما را در زمینه کامپیوتر و فن آوری اطلاعات جبران نماید. این مجموعه از 2 عدد گزارش کاری و گواهی اشتغال که در آن شرح وظایف شما ذکر گردیده باشد، رزومه حرفه ای و غیره تشکیل می شود.

RPL جایگزین مدرک تحصیلی شما است نه جایگزین سابقه کاری شما، پس باید در آن از مواردی که یاد گرفته اید صحبت نمایید نه از کارهایی که انجام داده اید.

نوشتن RPL کار ساده ای نیست اکثر مشاورین سعی می نمایند وقت خود را صرف افرادی که باید با ارائه RPL ارزیابی شوند ننمایند و این گونه موکلین را قبول نمی کنند. یکی به دلیل اینکه وقت زیادی می برد و دیگربه این دلیل که خود مشاورین هم خیلی اوقات نمی توانند جهت تهیه RPL برای متخصصن کامپیوتر و یا CDR برای باقی مهندسین، مشاوره و راهنمایی های حرفه ای ارائه نمایند. ما نیز تنها به موکلینی در زمینه نوشتن RPL کمک می نماییم که واقعا سابقه کاری حرفه ای داشته باشند و با دریافت کمک و راهنمایی حرفه ای هم آشنایی داشته باشند.

نوشتن RPL سخت است اما کلید موفقیت خیلی ها است که گرایش مدرک تحصیلی آنها در زمینه کامپیوتر با گرایش سوابق کای آنها در زمینه کامپیوتر مرتبط نیست. یا اینکه اصلا مدرک تحصیلی در زمینه کامپیوتر ندارند اما 8 سال سابقه کار مفید در این زمینه دارند.

وقتی صحبت از مدرک تحصیلی در زمینه کامپیوتر و فن آوری اطلاعات به میان می آید علاوه بر تحصیلات دانشگاهی مدارکی از قبیل مدارک شبکه که توسط مایکروسافت داده می شود نیز در بر گرفته خواهد شد.
وقتی صحبت از مدرک تحصیلی در زمینه کامپیوتر و فن آوری اطلاعات به میان می آید علاوه بر تحصیلات دانشگاهی مدارکی از قبیل مدارک شبکه که توسط مایکروسافت داده می شود نیز در بر گرفته خواهد شد.

جهت کپی مطالب این وب سایت حتما همانگی های لازم را با دفتر رهپوی دات کام به عمل آورید.