ورود موکلین
گروه مشاورین رهپوی دات کام
ما دیدگاه شما را نسبت به دفاتر ارائه دهنده خدمات مهاجرتی تغییر می دهیم. صداقت ما، اعتبار ما و راز موفقیت شما

  مهاجرت به استرالیا از طریق اسپانسر

همانطور که در بخش اخذ اقامت دائم استرالیا توضیح داده شد بسیاری از افراد یا به دلیل اینکه امتیاز کافی جهت اخذ اقامت استرالیا بدون داشتن اسپانسر نیاورده اند و یا اینکه خودشان علاقه به اقدام از طریق اسپانسر ایالتی دارند می توانند از این موقعیت استفاده نمایند.

اسپانسر ایالتی چیست؟ اسپانسر ایالتی به این معنی است که یکی از ایالتهای استرالیا که به حرفه وتخصص شما نیاز مبرم دارد واسطه شما و اداره مهاجرت استرالیا شده و باعث می شود حتی اگر شما امتیاز کافی نداشته باشید، اداره مهاجرت به شما اجازه اقامت در استرالیا و مهاجرت به استرالیا را بدهد. البته ایالتها ی استرالیا بی دلیل و بطور یک جانبه چنین خدمتی را ارائه نمی دهندو از شما انتظار دارند که در قبال این خدمت آنها دو سال اول ورودتان به استرالیا را در آن ایالتی که اسپانسر شما شده است زندگی کنید و از آن دو سال، یک سالش را در آن ایالت مشغول به کار شوید.

بسیاری از ایالتها وقتی اسپانسر فردی می شوند خدمات بسیار عالی ، منظم و از قبل بر نامه ریزی شده ای را در اختیار آن فرد قرار خواهند داد تا آن فرد بتواند از مشکلات اولیه غربت در بدو ورود سریعتر عبور کرده و هر چه سریعتر با جامعه و فرهنگ جدید تطبیق پیدا کند. این حمایت ایالتها تا کنون بسیار مفید بوده و حتی نشان داده است که از داشتن دوست و فامیل و آشنا نیز موثر تر می باشد. وقتی یک ارگان دولتی شما را مورد حمایت قرار می دهد شما دارای یک پشتوانه سیستماتیک و سازمان دهی شده خواهید بود که هدفش این است که هر چه سریعتر شما را وارد بازار کار نموده و از تخصصتان جهت پیشرفت جامعه استفاده نماید که البته این کار باعث می شود شما هم سریعتر به پله های پیشرفت در جامعه جدید قدم بگذارید.

به نظر ما این را می توان یک معامله دو جانبه نامید که در آن سود هر دو طرف در نظر گرفته شده است. به این ترتیب که شما هنگام ورود به استرالیا در شهر و ایالتی ساکن خواهید شد که به نیروی کار ومهارت شما احتیاج دارد بنا براین:

· مثل خیلی از افراد دیگر نیاز نیست مدت زیادی را در استرالیا بدون داشتن یک شغل مناسب بگذرانید.

· به دلیل این که ایالت مربوطه علاقه دارد هر چه سریع تر به ثمره سرمایه گذاری خود روی شما دست یابد، به شما کمک خواهد نمود که وارد بازار کار شده و با به کار گیری مهارت خود در آن ایالت باعث پیشرفت صنعتی، علمی، اجتماعی و فرهنگی آن ایالت بشوید.

· باز هم به دلیل فوق ایالت مربوطه به شما کمک خواهد نمود که مراحل اولیه حل شدن در کشور جدید را سریع تر پشت سر بگذارید. به همین دلیل در حل مسائلی از قبیل: پیدا کردن محل زندگی مناسب، مدرسه بچه ها (در صورت نیاز)، تقویت زبان انگلیسی خودتان و همسرتان و بچه ها (در صورت داشتن)، تطبیق پیدا کردن با محیط جدید به لحاظ اجتماعی و فرهنگی، پیدا کردن راه و چاه های قانونی و غیر قانونی (البته منظور از غیر قانونی راهنمایی شما جهت شناخت نسبت به کارهایی است که نباید انجام شود) و بسیاری از خدمات دیگر که گاها به نظر ما آنقدر جالب و با ارزش می باشند که دوست داریم همه افراد از طریق اسپانسر ایالتی اقدام نمایند. هر چند که خود ما و بسیاری از همکاران ما که در زمینه مهاجرت فعالیت دارند چنین سرویسهایی را برای موکلین خود کم و بیش انجام می دهیم، اما این را بدانید که سرویسهای برنامه ریزی شده، سازمان دهی شده و سیستماتیک از طرف شهرداریها ی آن منطقه بسیار با ارزش است و داشتن یک پشتیبان دولتی مزایای خوبی می باشد.

· کنترل پیشرفت کاری و اجتماعی شما از طرف ایالت مربوطه پس از گذشت زمان.

از دو شیوه جهت اخذ اسپانسر ایالتی می توان اقدام نمود.

1) اگر ایالت مورد نظر به طور مبرم به مهارت و تخصص شما نیاز داشته باشد باعث می شود که اداره مهاجرت استرالیا ازهمان اول (یعنی از همین ایران) اجازه مهاجرت و اخذ اقامت دائم استرالیا را به شما بدهد. البته شما باید به ایالت مربوطه کتبا تعهد بدهید که دو سال اول زندگی خود در استرالیا را در ایالتی که اسپانسر شما شده است زندگی کرده و یک سال از آن دو سال را در آن ایالت مشغول به کار شوید.

2) اگر احتیاج ایالت مورد نظر به مهارت شما آنقدر زیاد نباشد اما در حدی باشد که احساس کند وجود شما در آن ایالت مفید خواهد بود باعث می شود که اداره مهاجرت استرالیا به شما یک ویزای اقامت 3 ساله در آن ایالت استرالیا را بدهد و در صورتی که شما در عمل به تعهد خود جهت دو سال زندگی در ایالت مربوطه و یک سال (از دو سال زندگی) را در آن ایالت عمل نمودید، اقامت دائم استرالیا را کسب نمایید.

این که کدام شیوه برای شما مناسب باشد به شرایط شما از جمله نوع تحصیلات و سابقه کاری شما و میزان نیاز ایالتها به مهارت شما مربوط می گردد.

لیست مشاغل مورد نیاز ایالتها در هر زمان با توجه به شرایط اقتصادی و بازار کار در ایالت مربوطه بدون اخطار قبلی می تواند تغییر کند. این که فرضا ایالت استرالیای جنوبی در حال حاضر به نیروی کار متخصص در زمینه شیمی نیاز دارد، دلیل بر این نیست که 4 ماه بعد نیز این ایالت افرادی با تخصص شیمی را بپذیرد. پس سعی کنید برنامه خود را طوری تنظیم نمایید که همه کارها یتان حد الامکان به موقع انجام گردد تا به موقع نیز بتوانید از فرصت داشتن یک اسپانسر ایالتی استفاده نمایید.  مترجمین زبان انگلیسی حتما به این مطلب توجه نمایند

لطفا توجه داشته باشید که بعضی از اسپانسرهای ایالتی از آنجا که می خواهند مطمئن باشند که شما در بدو ورودتان به ایالتهای آنها دچار مشکل مالی نخواهید شد، و انگیزه کافی جهت ورود به بازار کار را خواهید داشت، زمانی که از آنها تقاضای اسپانسر شدن می نمایید از شما خواهند خواست که نشان دهید تا حد و حدودی توانایی مالی دارید که بتوانید امورات اولیه خود را در آن ایالت بگذرانید.

پس از شیوع بحران اقتصادی جهانی و تاثیرات آن در سیاست های مهاجرتی استرالیا، اداره مهاجرت استرالیا تعیین نموده است که ایالتها اجازه دارند سالیانه اسپانسر تعداد محدودی از متقاضیان مهاجرت به استرالیا بشوند. اگر تعداد متقاضیان اخذ اسپانسر ایالتی از میزان سهمیه سالیانه آن ایالت بیشتر شود، متقاضیان باقی مانده باید سال آینده جهت اخذ اقامت از طریق اسپانسر ایالتی اقدام نمایند.

جهت کپی مطالب این وب سایت حتما همانگی های لازم را با دفتر رهپوی دات کام به عمل آورید.