ورود موکلین
گروه مشاورین رهپوی دات کام
ما دیدگاه شما را نسبت به دفاتر ارائه دهنده خدمات مهاجرتی تغییر می دهیم. صداقت ما، اعتبار ما و راز موفقیت شما

  سوالات متداول

در این قسمت به تعدادی از سوالات متداول که در رابطه با ما و روش کاری ما مطرح گردیده است پاسخ داده شده است.

سوال: من فقط چند سوال مختصر دارم، آیا باید فرم ارزیابی رایگان را پر کنم تا شما به سوالاتم پاسخ دهید؟
پاسخ: اگر ما اطلاعات دقیق از شما نداشته باشیم مجبور خواهیم شد به چتد سوال مختصر شما، چتد جواب مختصر و کلی بدهیم که این کار نه تنها به سود شما نخواهد بود بلکه باعث بوجود آمدن در هم ریختگی اطلاعات در ذهن شما می شود. این در هم ریختگی ذهنی نیز به نوبه خود باعث بوجود آمدن سوالات بیشتر خواهد گردید. پس به ما کمک کنید تا از شیوه مناسبتر و اصولی تر شما را راهنمایی نماییم. فرم ارزیابی رایگان را هر چه دقیقتر پر نموده و از این سرویس رایگان نهایت استفاده را ببرید. فرم ارزیابی رایگان در واقع تنها پل شروع ارتباط بین ما و متقاضیان می باشد و ما از دادن هر گونه مشاوره و پاسخگویی به سوالات افرادی که فرم ارزیابی را پر ننموده اند چه بصورت تلفنی و چه بصورت ایمیلی معذور می باشیم.

سوال: پس از پر کردن فرم ارزیابی اولیه چه کاری باید انجام بدهم ؟
پاسخ: به خاطر داشته باشید که پس از پر کردن فرم شماره پرونده داده شده را یادداشت فرمایید. مشاورین ما پس از بررسی شرایط شما به طور دقیق، نتیجه را برای شما ارسال می نمایند و شما می توانید با استفاده از شماره پرونده و شماره شناسنامه خود نتیجه را مشاهده نمایید. اگر جواب ارزیابی شما مثبت بود می توانید سوالات خود را از طریق ایمیل و یا تلگرام برای ما ارسال نمایید. متاسفانه ما فرصت پاسخگویی به افرادی پاسخ ارزیابی آنها منفی است نداریم..

سوال: چرا حق المشاوره شما از دفاتر دیگر کمتر است؟
پاسخ: ما از ارائه خدمات بدون اشراف علمی و عملی عمیق به موضوع می پرهیزیم. از استخدام نیروهای متعدد ولی نا کار آمد اجتناب می کنیم. ما خدمات جدی، حرفه ای و کیفی ارائه می دهیم که در آن موفقیت و نتیجه مثبت کار از بالاترین ارجحیت برخوردار است. ما با اصول مدیریت نوین شما را پشتیبانی می نماییم. مشاورین ما از قدیمی ترین و با تجربه ترین مشاورین در امور مهاجرت به استرالیا می باشند. ما تنها پرونده هایی را نمی پذیریم که انجام دادن آنها رُند و روتین باشد، بلکه سعی خود را می نماییم تا به عنوان مشاور، خود را در جریان چالشها و مشکلات پرونده های خاص نیز قرار داده و آنها را به نتیجه برسانیم. موکلین ما معمولا یا از طریق موکلین قبلی مان به ما معرفی شده اند و یا از طریق جستجو در اینترنت به سایت ما دسترسی پیدا کرده اند. سعی ما بر این است که خدماتمان را در سطح حرفه ای با جدیت و کیفیت مطلوب تنهابه افرادی ارائه نماییم که آنها هم بصورت جدی و حرفه ای می خواهند برای سرنوشت خود تصمیم بگیرند. اگر شما هم قبل از اتخاذ تصمیم نهایتان ، ما را پیدا کرده اید بدانید که خوش اقبال هستید.

سوال: شما در لیست خدماتی که ارائه می دهید عنوان نموده اید که برای موکلین خود کار هم پیدا می کنید، چه تضمینی در پیدا کردن کار از طرف شما وجود دارد؟
پاسخ: لطفا مطلبی را که در رابطه با تضمین پیدا کردن کار در سایت ما درج گردیده است، مطالعه نمایید.

سوال: اگر زوجی بعنوان توریست وارد استرالیا شوند وآنجا بچه دار شوند یعنی بچه آنها در استرالیا به دنیا بیاید آیا بچه انها تابعیت استرالیا را دارا خواهد شد؟
پاسخ: قوانین اخذ تابعیت استرالیایی از طریق تولد به این ترتیب می باشد. الف- همه بچه هایی که قبل از بیستم آگوست 1986 در استرالیا متولد شده اند ملیت استرالیایی خواهند داشت. ب- بچه هایی که بعد از آگوست 1986 در استرالیا متولد می شوند در صورتی ملیت استرالیا را خواهند گرفت که در زمان تولد یکی از والدینشان دارای تابعیت استرالیایی و یا اقامت دائم استرالیا باشد. ج- اگر بچه ای در استرالیا متولد شود که والدین وی تابعیت استرالیا و یا اقامت دائم استرالیا را نداشته باشند، در صورتیکه که این بچه تا سن ده سالگی بیشتر عمر خود را در استرالیا زندگی کند تابعیت استرالیا را خواهد گرفت. (توضیح ما در مورد قسمت ج: اگر والدین این بچه تابعیت نداشته باشند پس چگونه بتوانند 10 سال در استرالیا در کنار فرزندشان بمانند تا فرزند تابعیت بگیرد؟ خود بچه با چه ویزایی بماند؟ به نظر می رسد که این مورد بیشتر برای فرزند پناهندگان قابل استفاده است که 10 سال بلاتکلیف در استرالیا منتظر اخذ اقامت بمانند تا اینکه فرزندشان تابعیت را بگیرد.) پس برای اینکه فرزندتان تابعیت استرالیا را دریافت نماید زمان تولد فرزند با ویزاهای کوتاه مدت به استرالیا سفر نکنید.

سوال: در صورتی که یک زوج بدون فرزند که هر دو مهندس و شاغل هستند بخواهند مهاجرت کنند، آیا هر دو آنها باید تقاضای اقامت کنند یا خیر؟
پاسخ: جهت مهاجرت به استرالیا از طریق مهارت و تخصص، کافی است که یکی از افرا خانواده شرایط لازم را جهت مهاجرت داشته باشد. باقی افراد خانواده نیز اقامت را کسب خواهند نمود.

سوال: در صورتی که وضعیت تحصیلی و شغلی یک زن از شوهرش به مراتب مناسب تر باشد بطوریکه صلاحیت دریافت ویزا را داشته باشد، وضعیت و شرایط مهاجرت شوهرش باید به چه شکلی باشد و وضعیت شغلی او در استرالیا به چه صورت خواهد بود؟
پاسخ: خانم نفر اول پرونده شده و به تابعیت از او همسرش هم اقامت استرالیا را دریافت خواهد نمود. اداره مهاجرت استرالیا از شوهر وی انتظار خاصی نخواهد داشت به غیر از اینکه شوهر هم باید در یک زمانی قادر به اخذ مدرک آیلتس با نمره 5 باشد مگر اینکه به جای اخذ مدرک آیلتس هزینه ای را بابت گذراندن کلاسهای زبان در استرالیا به اداره مهاجرت استرالیا پرداخت نماید که این هزینه در حال حاضر 3510 دلار استرالیا می باشد. در ضمن اگر شوهر تحصیلات و شغلی داشته باشد که جزو لیست مشاغل مورد نیاز استرالیا بوده و بتواند مهارت خود را توسط سازمانهای ارزشیابی مدارک مثبت ارزشیابی نماید 5 امتیاز به مجموع امتیازات زن خود (که نفر اول پرونده می باشد) اضافه خواهد نمود. وضعیت شغلی شوهر هم مثل خانمش خواهد بود. به این معنی که هر دو نفر باید تمام تلاش خود را بنمایند تا قبل از ورود به استرالیا پیش زمینه های شغلی خود را فراهم کنند، اگر هم موفق نشدند باید در استرالیا جویای کار باشند که این خود بحثی جداست که در قسمتهایی از سایت رهپوی دات کام به آن اشاره گردیده است.

سوال: اسپانسرهای ایالتی در حدود چه مبلغی از مهاجر انتظار تمکن مالی دارند و اگر خودشان شرایط کار و زندگی را هموار میکنند چرا باید آنها را نسبت به وضعیت مالی مناسب متقاعد کرد؟
پاسخ: لطفا به این نکته تا حد ممکن توجه داشته باشید. همه افرادی که اسپانسر ایالتی دریافت کرده اند و یا فرمهای اخذ اسپانسر ایالتی را پر نموده اند به وضوح دیده اند که زمانی که ایالت مربوطه پاسخ درخواست اسپانسرشیپ شما را مثبت می دهد به صورت تاکیدی در زیر برگه گواهی اسپانسر شیپ می نویسد که "این ایالت هیچ گونه مسولیتی در رابطه با پیدا کردن کار برای شما نخواهد داشت و این شخص شما هستید که باید جهت پیدا کردن کار تلاش نمایید!" واضح تر از این هم نمی توانستند این مورد را عنوان نمایند. پس ایالت شرایط کار و زندگی را هموار نمی نماید. البته با مطالبی که در سایتهای اینترنتی از جمله سایت خودمان (رهپوی دات کام) در رابطه با اخذ اسپانسر ایالتی عنوان گردیده است بعضی اوقات چنین سوء تفاهمی پیش می آید که ایالت شرایط کار و زندگی را فراهم می آورد. پس اجازه دهید موضوع را به این صورت توضیح دهیم. ایالتهای اسپانسر شونده، با تجزیه و تحلیل ها و آمارگیری های شغلی که در ایالت خود انجام می دهند درمی یابند که در یک مقطع زمانی خاص به چه متخصصهایی در ایالت خود نیاز دارند و اسپانسر مهاجرینی می شوند که دارای این تخصصها باشند. اداره مهاجرت استرالیا از آنجا که می داند ایالتی در استرالیا خواهان تخصص این دسته از مهاجرین می باشد، درخواست آنها را جهت اخذ اقامت استرالیا زودتر پاسخ خواهد داد. اما ایالت مربوطه هم می خواهد مطمئن باشد که این افراد واقعا از نیروی تخصصی خود در ایالت آنها استفاده خواهد نمود. پس ایالت از مهاجرین خواهد خواست که قبل از ورود نشان دهند که توانایی گذراندن امور زندگی خود را در صورت کار پیدا نکردن خواهند داشت. معمولا مبلغی که باید به این ایالتها توسط پرینت بانکی نشان داده شود بین 20000 تا 30000 دلار استرالیا بسته به ایالت و تعداد نفرات خانواده مهاجر متغیر می باشد. البته که معمولا همه ایالتها دارای تیمی سازماندهی شده می باشند که به شما جهت پیدا کردن کار و مسکن و آداپته شدن در محیط جدید کمک خواهند نمود اما با همه این احوال مسئولیت اصلی با خود شما می باشد.

سوال: برای یک زوج مهندس با سابقه کاری مناسب که صلاحیت مهاجرت را هم داشته باشند و مدارک آنها مثبت ارزیابی شده و مدرک آیلتس هم دارند و جهت مکالمه و مصاحبه کاری هم مشکلی نداشته و اسپانسر ایالتی هم داشته باشند، حدودا چقدر طول میکشد تا کار مناسب پیدا کرده و هزینه های زندگی خود را تامین کنند و آیا اسپانسر از قبل کاری برای آنها در نظر میگیرد یا باید مدتی را صرف یافتن کار با هزینه شخصی کنند؟
پاسخ: برای چنین زوجی پیشنهاد وکلای رهپوی دات کام این می باشد که پس از ارسال مدارکشان به اداره مهاجرت استرالیا و در مدت زمانی که منتظر پاسخ اداره مهاجرت استرالیا می باشند که معمولا در یافت پاسخ اداره مهاجرت بین یک تا دو سال بسته به شرایط فرد طول خواهد کشید، سعی نمایند تا پایه های اولیه پیدا نمودن یک شغل مناسب در استرالیا را از همین ایران پی ریزی نمایند. پیدا کردن کار در استرالیا زمانی که خود شما هنوز در ایران هستید ممکن است بسیار سخت و غیر قابل تصور باشد. اما این را بدانید که یک سال یا دو سال در پی یک شغل گشتن برای یک مهندس زمان کمی نیست و بیهوده و بی نتیجه نخواهد بود مخصوصا اگر بتوانید به صورت اصولی و حرفه ای چنین کاری را انجام داده و کار فرماهای استرالیایی را به خود جذب نمایید. ما می دانیم که چنین زوجی به هر قیمتی به امید اینکه در استرالیا کار گیر خواهد آمد موقعیت شغلی و اجتماعی خود را در ایران رها نخواهد نمود. پس چه بهتر که تلاش خودتان را بنمایید تا اگر هم از ایران نتوانستید قبل از مهاجرت به استرالیا شغلی در استرالیا پیدا نمایید، حد اقل بدانید که در بدو ورود به استرالیا قرار است با سه یا چهار کارفرما که بصورت بالقوه روی شما حساب باز می نمایند صحبت نمایید که قدمهای نهایی عقد قرارداد کاری در استرالیا برداشته شود نه اینکه تازه پس از ورود به استرالیا بخواهید 6 ماه یا یک سال اول را صرف کاری کنید (جستجو جهت پیدا نموده کارفرمای احتمالی) که در همین ایران هم می توانستید آن کار را انجام دهید. پس پاسخ به سوال شما این است که اگر در همین ایران هیچ تلاشی در این زمینه انجام نداده باشید بعید نیست که 6 ماه تا یک سال طول بکشد که یک کار مرتبط در استرالیا پیدا نمایید حتی با شرایط خوب شما.

سوال: با توجه به شرایط اینجانب که در پرونده موجود است و بدلیل نداشتن آیلتس ، این سوال برای من مطرح است که در اخذ اقامت از طریق مهارت و تخصص به روش اسپانسرشیپ آیا از ابتدا اقامت دایم اعطا میگردد؟
پاسخ: خیر جهت اقدام از طریق اسپانسر ایالتی اقامت شما در وحله اول یک اقامت موقت خواهد بود به این دلیل که شما یک تعهد به ایالت مربوطه داده اید. تعهد شما این است که در آن ایالت دو سال زندگی نمایید و از آن دو سال یک سال را در آن ایالت کار نمایید. اگر به این تعهد خود پایبند بودید واجد الشرایط اخذ اقامت دائم خواهید شد.

سوال: میخواستم بدونم داشتن بیمه برای سابقه الزامی هست یا تایید کارفرما کافیه؟
پاسخ: این سوال جزء سوالهایی است که ما روزانه بصورت روتین بارها به آن پاسخ می دهیم. هموطنان عزیزی که قصد مهاجرت به استرالیا از طریق مهارت و تخصص را دارید. لطفا در نظر داشته باشید که اگر اداره مهاجرت استرالیا روی سوابق بیمه ما ایرانیها تاکید می کند تنها و تنها به این دلیل است که طی چند سال گذشته دریافته است که سازمان بیمه ما به قول خودمان دارای چفت و بست محکمی می باشد. هموطنان بسیار زیادی در سالهای اخیر بدون داشتن سابقه بیمه و حتی سابقه کار واقعی، توسط سوابق کاری ساختگی به استرالیا مهاجرت نمودند و هنوز هم این کار را انجام می دهند. ما قضاوتی روی درست یا نا درست بودن این کار نداریم. برای ما به عنوان وکیل شما مهم این است که در صورت بروز مشکل بتوانیم از پرونده شما دفاع نماییم. از دید ما اگر سابقه کار شما واقعی باشد ولی اداره مهاجرت استرالیا صرفا به دلیل نداشتن بیمه پرونده شما رد نماید باید اداره مهاجرت را متقاعد نمود که حق شما دارد پایمال می گردد و در صدد رفع مشکل بود. اما اگر شما سابقه بیمه نداشته باشید و اداره مهاجرت هم از محل کار شما به هر نحوی استعلام بگیرد و با شواهد به ما که وکیل شما می باشیم اثبات نماید که سابقه کار شما ساختگی است، در آن زمان ما طبق قوانین وکلای مهاجرتی استرالیا حق دفاع از پرونده شما را نخواهیم داشت. پس مهم صحت مدارک شما می باشد. اگر مدارک شما صحت داشته باشد نداشتن بیمه را با مواردی از قبیل اثبات حقوق دریافتی، قراردادهای کاری و ...... می توان جبران نمود. یک پرونده محکم، حرفه ای، منظم و واقعی اما بدون بیمه از دید ما و اداره مهاجرت استرالیا از یک پرونده ضعیف ولی دارای بیمه شانس خیلی بیشتری جهت پذیرفته شدن را دارد. پس خودتان را جای فردی بگذارید که می خواهد سوابق کاری شما را چک نماید (معمولا به این افراد کیس آفیسر گفته می شود). اگر بیمه نداشته باشید، فیش حقوقی هم نداشته باشید، قرارداد کاری هم نداشته باشید، گواهی اشتغال شما هم خوب تنظیم نشده باشد، محل کارتان هم جواز فعالیت نداشته یا اصلا بر چیده شده و در حال حاضر وجود خارجی نداشته باشد آن کیس آفیسر بر چه اساسی گواهی اشتغال شما را بپذیرد؟ اما اگر همه موارد بالا را داشتید ولی تنها مشکل بیمه بود خیلی غیر منطقی است که کیس آفیسر پرونده شما را رد نماید. پیشنهاد وکلای رهپوی دات کام این است که قبل از ارسال مدارک به اداره مهاجرت سهل انگاری نکنید، تا حد ممکن طوری پرونده خود را تنظیم نمایید که فکر تردید در مورد صحت آن به ذهن کیس آفیسر نزد. سهل انگاری باعث خواهد شد همه زحمتها و هزینه هایی که پرداخت می نمایید بی نتیجه بماند.

سوال: با سلام من فارغ التحصیل رشته نرم افزار کامپیوتر در مقطع کارشناسی هستم. 32 سالمه و 4 سال سابقه کاری با بیمه دارم. مجرد هستم. سوالم اینه که شرایط مهاجرت به استرالیا رو دارم؟
پاسخ: اگر بگوییم ما روزانه حداقل 30 ایمیل که حاوی سوالی شبیه با این است دریافت می کنیم اغراق نکرده ایم. لطفا فرم ارزشیابی رایگان را استفاده نمایید چون هم در وقت شما صرفه جویی می گردد و هم در وقت ما. با پر نمودن فرم ارزیابی رایگان ما اطلاعات دقیقتری از شما بدست خواهیم آورد و راحتتر می توانیم به شما بگوییم که شرایطتان مناسب است یا خیر. در ضمن یک بار که فرم را پر نمایید اگر یک سال دیگر هم با ما تماس بگیرید و سوالی بپرسید با دادن شماره پرونده تان به ما دیگر نیاز نخواهد بود که ما دوباره تمام سوالهای قبلی راجع به شغل و سوابق تحصیلی شما را بپرسیم. ما چگونه بتوانیم به سوال بالا از طریق ایمیل پاسخ دقیق بدهیم؟ فرد فوق اگر از دانشگاه آزاد کرج با معدل 14 به بالا فارغ التحصیل شده باشد، می تواند اقدام نماید. اما اگر از دانشگاه تهران باشد می تواند با معدل 12 هم اقدام نماید. اگر دانشگاهش جامع علمی کاربردی با معدل 16 باشد حتما باید حد اقل 6 سال سابقه کاری داشته باشد. اگر 4 سال سابقه کاری وی از 83 تا 87 باشد و از بهترین دانشگاه هم فارغ التحصیل شده باشد باز هم نمی تواند اقدام نماید و غیره.... پس خواهش می کنیم فرم را پر نمایید تا ما مجبور نشویم با حدس و گمان پاسخ شما را بدهیم و یا ایمیل شما را بدون پاسخ بگذاریم. متشکریم.

سوال: آیا مشاور باعث تسریع در روند اخذ اقامت استرالیا و مهاجرت به استرالیا می گردد؟
پاسخ: داشتن مشاور به طور مستقیم باعث تسریع در روند اخذ اقامت استرالیا و مهاجرت به استرالیا نمی گردد اما به طور غیر مستقیم بسیاری از اوقات باعث صرفه جویی در وقت و جلوگیری از اتلاف وقت می گردد که این امر به نوبه خود باعث تسریع در روند اخذ اقامت و مهاجرت می گردد. توجه داشته باشید که اگر مشاور با تجربه ای به شما جهت نحوه آماده سازی مدارک، CDR برای مهندسین، RPL برای مهارتهای کامپیوتری، گزارش کارورزی برای افراد فنی حرفه ای و تنظیم و تهیه مدارک و سوابق کاری مورد نیاز برای همه مشاغل کمک نماید و همچنین شما را در امور ارسال مدارک، حواله ارز، گرفتن نامه و سوابق مورد نیاز مثل اخذ سوابق بیمه و ... از مر اجع قانونی یاری کند به مقدار قابل توجهی از اتلاف وقت شما جلوگیری نموده است. البته موارد فوق تنها جزء کوچکی از وظایف وکلا و مشاورین می باشد. شما زمانی نقش اصلی مشاور خود را به طور واضح احساس خواهید نمود که به هر دلیل روند پرونده شما در سازمان ارزشیابی مدارک و اداره مهاجرت با مشکل مواجه گردد. در این زمان است که داشتن یک مشاور خوب می تواند در رفع مشکلات و چرخاندن اوضاع به سمتی که شما را به هدف برساند بسیار ارزشمند باشد. مشاورین ما تا مطمئن نباشند که پرونده شما بی عیب و نقض است آن را به سازمانهای ارزشیابی مدارک و یا اداره مهاجرت ارسال نخواهند نمود و در صورتی هم که پرونده به هر دلیل با مشکل مواجه گردد تمامی توان خود جهت پشتیبانی از شما و رفع مشکل را به کار خواهند گرفت.

جهت کپی مطالب این وب سایت حتما همانگی های لازم را با دفتر رهپوی دات کام به عمل آورید.