ورود موکلین
گروه مشاورین رهپوی دات کام
ما دیدگاه شما را نسبت به دفاتر ارائه دهنده خدمات مهاجرتی تغییر می دهیم. صداقت ما، اعتبار ما و راز موفقیت شما

  تحصیل در استرالیا

لطفا توجه داشته باشید که گروه مشاورین رهپوی دات کام در حال حاضر جهت ادامه تحصیل در استرالیا خدماتی ارائه نمی دهد. اما از آنجا که ما تماسهای بسیاری در مورد تحصیل در استرالیا داریم مطالبی را بعنوان اطلاعات عمومی تحصیل در استرالیا در اینجا عنوان می نماییم که امیدواریم مورد استفاده شما قرار گیرد.

دانشگاه های استرالیا شهریه دریافت می نمایند و میزان این شهریه به رشته و دانشگاهی که شما انتخاب می نمایید دارد. به طور تخمینی می توان میزان شهریه های عنوان شده در زیر را به عنوان یک بر آورد بسیار کلی در نظر گرفت اما توجه داشته باشید که میزان شهریه دانشگاه ها متغیر است و برای اطمینان از میزان دقیق شهریه دانشگاه مورد نظرتان حتما به وب سایت دانشگاه مراجعه نموده و یا به دانشگاه ایمیل ارسال نمایید و از آنها سوال نمایید.

دانشگاهها
تحصيلات پايه 9000 -  14000  دلار استراليا در سال
ليسانس 10000 - 16500 دلار استراليا در سال
مراحل تحصيلي بعد از ليسانس
Graduate Certificate 9000 – 16000 دلار استراليا در سال
Graduate diploma 11000  - 18000 دلار استراليا در سال
فوق ليسانس- دکتري 11000  - 18000 دلار استراليا در سال
آموزشهاي فني و حرفه اي 5500 – 18000 دلار استراليا در سال
مدارس
دبيرستان 6000 - 13000  دلار استراليا در سال
ابتدائي و راهنمائي 5000 – 11000 دلار استراليا در سال
دوره هاي آموزش زبان انگليسي 3500 – 13500 دلار استراليا در سال
   

هزینه های یک زندگی دانشجویی در استرالیا

استراليا از سطوح عالي رفاهي و هزينه هاي مناسب زندگي بهره مند است . انتخاب شما براي مکان تحصيلي خود، خواه دريک شهر بزرگ و يا نواحي اطراف شهري و همچنين الگوي زندگي شخصي شما، سطح نهايي هزينه هاي شما را تعيين مي نمايد.

شرايط مختلفي براي مسکن و سکني گزيدن دانشجوياني که در استراليا تحصيل مي نمايند، وجود دارد. بسياري از دانشگاه ها و دانشکده هاي TAFE از طريق دفاتر مسکن خود به دانشجويان کمک مي نمايند. دانشجويان بايد به محض اينکه دانشگاه ثبت نام آنها را تأييد مي نمايد، توصيه هاي اين مراکز را براي يافتن مسکن مناسب بکار گيرند. بسياري از دانشگاهها و دانشکده ها داراي مراکز اقامتي براي دانشجويان هستند که اين مراکز امکانات خواب، آسايش و خوراک دانشجويان را فراهم مي آورند.

دانشجويان ميتوانند در صورت تمايل آپارتمان و يا خانه اي را اجاره نمايند که معمولا اين کار به صورت اشتراکي با چند دانشجوي ديگر انجام مي پذيرد.

بسياري از دانشجويان حداقل براي چند ماه اول ترجيح ميدهند که با خانواده هاي استراليايي اقامت گزينند. به اين نحوه اقامت قامت در منزل مي گويند که در آن صورت اتاق و غذاي شخص در آن در نظر گرفته شده است. هزينه ها و امکان انتخاب هر روش در نقاط مخالف استراليا متفاوت مي باشد.بسياري از موسسات آموزشي در استراليا شخصي را به عنوان افسر مسئول براي کمک در امر انتخاب مکان زندگي در نظر مي گيرند تا بتوانند به دانشجويان در امر انتخاب مسکن و مکان زندگي در داخل و يا در نزديکي موسسه آموزشي کمک نمايد. هزينه هاي در نظر گرفته شده زير تخميني مي باشند :

هم خانگي با خانواده هاي استراليائي همراه با خوراک روزانه 110-270 دلار استراليا در هفته
مسافر خانه و اقامت گاههاي موقت براي دانشجويان 80-135 دلار استراليا در هفته
هم اتاقي با دانشجويان ديگر 50-160 دلار استراليا در هفته
اجاره خانه و يا اتاق 70-350 دلار استراليا در هفته
خوابگاه دانشگاه 80-250 دلار استراليا در هفته
پانسيون شبانه روزي ( هزينه هاي ثبت نام منظور نگرديده اند) 8000 –11000 دلار استراليا در سال

ساختمانهاي قابل سکونت مرتبط به موسسه آموزشي (که شامل همه امکانات زندگي و غذا نيز مي باشند ) ممکن است در اختيار دانشجويان تمام وقت با هزينه مناسب قرار گيرد. بهر حال تعداد درخواستها براي برخورداري از اين مراکز بسيار بالاست و اين درخواستها بايد توسط موسسه آموزشي مرتبط ارزيابي گردد.

جهت کپی مطالب این وب سایت حتما همانگی های لازم را با دفتر رهپوی دات کام به عمل آورید.