ورود موکلین
گروه مشاورین رهپوی دات کام
ما دیدگاه شما را نسبت به دفاتر ارائه دهنده خدمات مهاجرتی تغییر می دهیم. صداقت ما، اعتبار ما و راز موفقیت شما

وکیل مهاجرتی قلابی به دو سال حبس و پرداخت 2500 دلار به هر مشتری خود محکوم گردید

توجه! این خبر مربوط به سال 2010 می باشد و در آرشیو اخبار سایت رهپوی قرار گرفته است. اخبار جدید را از کانال خبری رهپوی در تلگرام دنبال نمایید.

از آنجا که دفتر رهپوی گمان می کند فرد محکوم شده از هموطنانمان باشد و اینکه در اصل محتوی خبر برای ما مهم است نه خود فرد، از ذکر نام کامل ایشان خودداری نمودیم.

آقای م. م. در تاریخ 26 نوامبر 2010 پس از اقرار صریح به دو جرم در رابطه با پول گرفتن از مردم به بهانه اینکه به عنوان نماینده (وکیل) ثبت شده آنها در اداره مهاجرت استرالیا عمل خواهد نمود، در حالی که وکیل ثبت شده نبود، در دادگاه منطقه ای سیدنی حاضر گردید.

دادگاه حکم دو سال حبس وی را پس از پرداخت وجه الضمانه از طرف محکوم، به حالت تعلیق درآورد و به محکوم دستور داده شد که به هر مشتری خود مبلغ 2500 دلار پرداخت نماید.

اداره مهاجرت استرالیا زمانی بررسی پرونده آقای م. م. را آغاز نمود که این اداره تعدادی شکایت از عده ای دریافت نموده بود مبنی بر اینکه آقای م. م. جهت ارسال پرونده هایی به اداره مهاجرت استرالیا پول دریافت نموده که اداره مهاجرت هرگز چنین پرونده هایی را دریافت نکرده بود. این موضوع منجر به محکومیت آقای م. م. گردید.

یک سخنگوی اداره مهاجرت استرالیا گفت: "این محکومیت یک اخطار به همه افرادی است که به صورت غیر قانونی عمل می نمایند. این افراد باید توجه داشته باشند که ریسک چنین کاری بالا است و دستگیر خواهند شد. فعالیت غیر قانونی در زمینه ارائه خدمات مهاجرتی توسط وکلای ثبت نشده تاثیر منفی روی مهاجرین (مشتریان) خواهد داشت. این کار همچنین یکپارچگی سیستم مهاجرتی استرالیا را به چالش کشیده و اذهان عموی را در رابطه با بیش از 4000 وکیل مهاجرتی ثبت شده در استرالیا نیز خدشه دار می نماید."

دفتر ثبت سازمان وکلای مهاجرتی استرالیا (MARA) وظیفه بدست آوردن اعتماد مردم به وکلای مهاجرتی ثبت شده را به عهده دارد. مدیر این دفتر خانم سایکز (Sykes) می فرمایند که "این محکومیت کمک خوبی بود، چرا که حرکات غیر قانونی از این قبیل می تواند تاثیر منفی روی مشتریان ما داشته و کلا سیستم مهاجرتی استرالیا را زیر سئوال ببرد."

جهت کپی مطالب این وب سایت حتما همانگی های لازم را با دفتر رهپوی دات کام به عمل آورید.