ورود موکلین
گروه مشاورین رهپوی دات کام
ما دیدگاه شما را نسبت به دفاتر ارائه دهنده خدمات مهاجرتی تغییر می دهیم. صداقت ما، اعتبار ما و راز موفقیت شما

شرایط مهاجرت به استرالیا از جولای 2012.

توجه! این خبر مربوط به سال 2012 می باشد و در آرشیو اخبار سایت رهپوی قرار گرفته است. اخبار جدید را از کانال خبری رهپوی در تلگرام دنبال نمایید.

هر قدر که به تاریخ اول جولای 2012 نزدیک می شویم تعداد تماسهای تلفنی و ایمیلها با دفتر رهپوی چندین برایر می شود و اکثر افراد این سوال را دارند که آیا شرایط شغلی و تحصیلی آنها در حدی هست که پس از جولای 2012 هنوز بتوانند جهت مهاجرت به استرالیا از طریق مهارت و تخصص اقدام نمایند یا خیر. اگر شرایط آنها مساعد است چه زمانی باید تشکیل پرونده بدهند و در واقع تغییرات جولای 2012 به طور کلی چه تاثیراتی در پرونده ها خواهد داشت. همچنین بسیاری از هموطنان که از فروردین 1389 فرم ارزیابی را در سایت ما پر نموده اند از این موضوع ناخورسند هستند که چرا با اینکه تعدادی از وکلای مهاجرتی دیگر شرایط آنها را جهت مهاجرت به استرالیا مساعد ارزیابی نموده اند، مشاورین رهپوی پاسخ فرم ارزیابی آنها را منفی داده اند.

ما پیشنهاد می کنیم قبل از خواندن مطالب ذیل حتما خبری را که در تاریخ 20 اردیبهشت 1389 در سایت رهپوی درج گردیده بود مطالعه فرمایید. چرا که این مطالب در واقع نکات تکمیلی و به روز شده خبر قبلی می باشد. حتما توجه فرمایید که تحلیلهای دفتر رهپوی از تغییرات قوانین مهاجرتی به طور کاربردی و مفهومی بر اساس ترکیبی از اطلاعات قابل دسترس و تجربیات دفتر رهپوی در امر مهاجرت به استرالیا از طریق مهارت و تخصص می باشد.

همانطور که در اخبار قبلی توضیح داده شده از جولای 2012 اداره مهاجرت استرالیا می تواند انتخاب کند که چه افرادی در خواست خود جهت اخذ ویزای مهارت و تخصص به اداره مهاجرت استرالیا ارسال نمایند و چه افرادی این کار را انجام ندهند. این سیستمی است که اداره مهاجرت نیوزلند بر آن متکی بوده و آن را اجرا می نماید. محورهایی که می تواند نقش موثری در انتخاب پرونده شما توسط اداره مهاجرت استرالیا ایفا نماید از جمله میزان تخصص شما (نوع دانشگاه، معدل، تاریخ فازغ التحصیلی، نوع شغل، میزان ارتباط شغل با تحصیلات شما، میزان سوابق کاری و محل فعالیت شغلی، نوع و اعتبار مدارکی که تایید کننده تخصص شما می باشد، میزان تسلط شما به زبان انگلیسی، شرایط همسر و فرزند، داشتن و یا نداشتن اسپانسر و حتی نوع اسپانسر و بسیاری از محورهای دیگر) می توانند تعیین کننده باشند که آیا پرونده شما پذیرفته خواهد شد یا خیر. مشخص است که بسیاری از این آیتمها در میزان امتیازات شما تاثیر گذار خواهند بود اما بعضی از آنها روی امتیازات تاثیری ندارند و تنها نمایانگر ضعف و یا قوت یک پرونده می باشند.

خوب مشخصا این محورها تا کنون هم روی پرونده افراد تاثیر گذار بوده است پس تفاوت اصلی در چیست؟ دقت کنید. تا کنون اگر شغل شما در لیست مشاغل مورد نیاز استرالیا و یا لیست مشاغل مورد نیاز ایالتهای استرالیا بود، شما مدارک خود را از طریق یکی از سازمانهای ارزشیابی مدارک در استرالیا ارزیابی می نمودید. سپس اگر نمره مطلوب آیلتس را داشتید و در صورت نیاز اسپانسر ایالتی و یا شغلی هم داشتید پرونده خود را به اداره مهاجرت استرالیا ارسال می نمودید و اداره مهاجرت پس از مرور مجدد شرایط تخصصی شما اگر پرونده به لحاظ پزشکی و امنیتی مشکلی نداشت به شما ویزای اقامت استرالیا از طریق مهارت و تخصص را اعطا می نمود. اما از این پس ممکن است شما همه شرایط فوق الذکر را داشته باشید اما با این حال اداره مهاجرت استرالیا از پذیرش پرونده و درخواست شما ممانعت به عمل آورد. دلیل اصلی این موضوع این است اداره مهاجرت استرالیا از جولای 2012 به بعد این حق را برای خود محفوظ نگاه خواهد داشت که از بین پرونده های "واجدالشرایط" پروند هایی را بپذیرد که از نظر اداره مهاجرت استرالیا بتوانند برای منافع اقتصادی و اجتماعی استرالیا مفید واقع گردند. پس اینبار حتی اگر به لحاظ تخصصی و مجموع امتیازات واجدالشرایط جهت درخواست ویزای اقامت استرالیا باشید، ممکن است در صحنه رقابت با باقی واجدالشرایها پرونده شما ضعیف باشد و به همین دلیل از جولای سال 2012 اداره مهاجرت استرالیا می تواند براحتی با بیان اینکه شما انتخاب (select) نشده اید از پذیرفتن پرونده شما سر باز زند و تمامی هزینه ها و وقتی که شما تا رسیدن به آن مرحله (جهت ارزشیابی مدارک و اخذ اسپانسر) صرف نموده اید متاسفانه به هدر رود.

توجه فرمایید که قبل از ارسال پرونده خود به اداره مهاجرت استرالیا حتما باید تاییدیه تخصصی یکی از سازمانهای ارزشیابی مدارک در استرالیا را داشته باشید و اخذ این تاییدیه ها در بهترین حالت حداقل 4 ماه طول می کشد. 90% افراد باید پس از اخذ تاییدیه شغلی از یکی از ایالتهای استرالیا درخواست اسپانسرشیپ نمایند که زمان اخذ اسپانسرشیپ در یک سال اخیر از 12 هفته شروع می شود و حتی گاها تا 30 هفته هم می تواند طول بکشد (به جز استثناها که اتفاق افتاده یک هفته ای اسپانسر دریافت نمایند). پس در واقع افرادی که از فروردین سال 1391 اقدام به تهیه پرونده مهاجرتی خود نموده اند باید برنامه خود را بر اساس قوانین جولای 2012 وفق دهند و به همین دلیل است که مشاورین رهپوی از فروردین سال 1391 پاسخ فرمهای ارزیابی را بر اساس قوانین جولای 2012 داده اند که نتیجه آن پاسخ منفی به بیش از 90% افرادی می باشد که در سایت ما فرم ارزشیابی رایگان را پر می نمایند.

پس این موضوع را مد نظر داشته باشید که از این پس داشتن امتیاز مکفی و نداشتن مشکل پزشکی و امنیتی تضمین اخذ ویزای اقامتی استرالیا نخواهد بود، مهمترین موضوع این است که پرونده شما از همه لحاظ قوی باشد و در رقابت با هم تخصصهای خودتان از ایران و کشورهای دیگر که پرونده شان را به اداره مهاجرت استرالیا ارسال می نمایند حرفی برای گفتن داشته باشید. پس اگر با سه سال سابقه کاری هم مجموع امتیازات شما جهت کافی بود با این حال ممکن است ما با در نظر گرفتن آیتمهای دیگر پاسخ فرم ارزشیابی شما را منفی بدهیم.

موفق باشید

جهت کپی مطالب این وب سایت حتما همانگی های لازم را با دفتر رهپوی دات کام به عمل آورید.