ورود موکلین
گروه مشاورین رهپوی دات کام
ما دیدگاه شما را نسبت به دفاتر ارائه دهنده خدمات مهاجرتی تغییر می دهیم. صداقت ما، اعتبار ما و راز موفقیت شما

مهاجرت به استرالیاو بحران اقتصادی

توجه! این خبر مربوط به سال 2009 می باشد و در آرشیو اخبار سایت ما قرار گرفته است. اخبار جدید را از کانال خبری رهپوی در تلگرام ما دنبال نمایید.

پیشنهاد می دهیم پس از مطالعه مطالب زیر، تغییر قوانین سپتامبر 2009 را نیز مطالعه نمایید.

از ژانویه 2009 اداره مهاجرت استرالیا شرایط مهاجرت و اخذ اقامت این کشور را با توجه به شرایط بحران اقتصادی جهانی، دقیقتر تحت برسی قرار داده است. مقامات استرالیایی از اینکه شاید بحران اقتصادی باعث شود در صد بیکاری در استرالیا به مرور زمان بیشتر شود نگران هستند و به همین دلیل تدابیری را در نظر گرفته اند تا بتوانند بین وارد کردن نیروی کار جدید و به کارگیری نیروی کار فعلی در استرالیا توازن ایجاد نمایند. ما نیز ازآنجا که این موضوع تاثیر مستقیم بر فعالیتهایمان و سرنوشت موکلینمان دارد سعی نموده ایم تا حدی اطلاعات خودمان را در این رابطه به روز نموده و موکلینمان را در جریان امور قرار دهیم.

سیاست مهاجرت و اخذ اقامت استرالیا از طریق مهارت و تخصص وابستگی بسیار زیادی به بازار کار در استرالیا دارد. هر چه ظرفیت بازار کار بیشتر گردد، استرالیا تعداد مهاجران متخصص بیشتری را خواهد پذیرفت و بالطبع هر چه ظرفیت بازار کار در استرالیا کمتر باشد نیروی متخصص کمتری از خارج از استرالیا اجازه ورود به استرالیا را دریافت خواهند نمود.

سیاستمداران استرالیا خود را ملزم میدانند از تجربیات کشورهای دیگر مثل آمریکا و کانادا و بعضی از کشورهای اروپای غربی (که در یک زمان بدون برنامه ریزی دقیق پذیرای مهاجرین بودند و بعدها با مشکل مواجه شدند) استفاده نموده و همیشه تعداد پذیرش مهاجر را با تعداد نیروی کار مورد نیاز هماهنگ نگه دارند. جدیدا وزیر مهاجرت استرالیا گفته است که اداره مهاجرت استرالیا پس از ژانویه 2009 توجه بیشتر و به روزتری به تناسب بازار کار و ورود مهاجرین خواهد داشت. در این راستا اداره مهاجرت استرالیا چهار شیوه جذب مهاجر برگزیده است.

1) اداره مهاجرت استرالیا در تاریخ 19 مارچ 2009 (27 اسفند 1387) یک لیست مشاغلی که به صورت بحرانی مورد نیاز استرالیا می باشند، منتشر نموده است. افرادی که تخصص و حرفه شان در این لیست ذکر گردیده است طبق گفته وزیر اداره مهاجرت در استرالیا جهت پیدا کردن کار در استرالیا با مشکل مواجه نخواهند بود. به لحاظ زمانبندی برسی پرونده توسط اداره مهاجرت استرالیا، این افراد در اولویت دوم قرار خواهند گرفت.
 
2) افرادی که مهارت و تخصصشان در لیست فوق الذکر عنوان نگردیده است اما یک ایالت و یا کارفرما در استرالیا اسپانسر آنها می باشد. به لحاظ زمانبندی برسی پرونده توسط اداره مهاجرت استرالیا در اولویت اول قرار خواهند گرفت.

3) افرادی که مهارت و تخصص آنها نه در لیست مشاغل بصورت بحرانی مورد نیاز قرار دارد و نه دارای اسپانسر می باشند، اما شغل آنها جزء لیست مشاغل بسیار مورد نیاز MODL می باشد به هنگام برسی، اولویت سوم را دریافت خواهند نمود و ممکن است برسی مدارک آنها از دو مورد بالا کمی بیشتر طول بکشد.

4) افرادی که حرفه و تخصص آنها در هیچکدام ار لیستهای بالا نیست و اسپانسر هم ندارند به لحاظ اولویت زمانی در پایین جدول قرار گرفته و برسی پرونده آنها از همه بیشتر طول خواهد کشید.

در مجموع می توان اولویتهای زمانی را به ترتیب زیر رده بندی نمود.

اول: افرادی که دارای اسپانسر هسنتد.

دوم: افرادی که تخصص و حرفه آنها در لیست مشاغل بصورت بحرانی مورد نیاز می باشد.

سوم: افرادی که حرفه و تخصص آنها در لیست مشاغل بسیار مورد نیاز MODL می باشد.

چهارم: افرادی که تخصص و حرفه آنها تنها در لیست مشاغل مورد نیاز استرالیا ذکر گردیده و دارای اسپانسر هم نمی باشند.

روشهای فوق الذکر سیاست بسیار مناسبی برای شرایط کنونی می باشد که به نظر ما نیز هم منافع مهاجر و هم منافع کشور استرالیا در آن در نظر گرفته شده است. همانطور که وزیر اداره مهاجرت استرالیا صریحا بیان نموده است، این منطقی نمی باشد که مهاجر و نیروی کار وارد استرالیا گردد و بدون کار و درآمد در استرالیا زندگی نماید. البته ایشان خاطر نشان نموده اند که مهاجرین علاوه بر آوردن مهارت و تخصص خود به استرالیا در زمینه کارآفرینی و قوی تر نمودن بازار کار نیز خیلی از اوقات نقش موثری ایفا می نمایند. (یک نمونه خیلی ساده و بارز را در نظر بگیریم همین اداره مهاجرت استرالیا که سیستم بسیار بزرگ و سازماندهی شده ای را شامل می شود و سازمانهایی از قبیل سازمانهای ارزشیابی مدارک و بسیاری از ارگانهای بزرگ و کوچک همچنین بیش از 350.000 وکیل مهاجرتی در استرالیا همه و همه خود نشان دهنده بازار کاری می باشند که مهاجرین برای کشور استرالیا بوجود آورده اند و همانطور که بسیاری از موکلین ما در جریان هستند هزینه فعالیت این سازمانها را خود مهاجرین حتی قبل از ورودشان به استرالیا پرداخت می نمایند).

باید توجه داشت که افرادی که اقامت دائم استرالیا را کسب می نمایند در دو سال اول زندگی خود در استرالیا حق بیکاری دریافت نخواهند نمود. به این معنی که اگر این افراد کار و درآمدی نداشته باشند دولت استرالیا در دو سال اول آنها را تحت حمایت کمکهای اقتصادی قرار نخواهد داد. پس چه بهتر که قبل از مهاجرت بدانند که آیا بازار کار برای آنها وجود خواهد داشت یا خیر.

توجه داشته باشید که در این دوران دولت استرالیا و همچنین ایالتها در استرالیا نسبت به قبل در فاصله زمانهای کوتاه تری بازار کار را به طور کلی در استرالیا و در هر ایالت برسی می نمایند. بنا بر این ممکن است شغل شما امروز در یکی از لیستهای فوق الذکر (مثلا در لیست مشاغل بصورت بحرانی مورد نیاز که اولویت دوم را دارد) قرار داشته باشد اما پس از مدت کوتاهی از آن لیست به لیست دیگری (مثلا لیست مشاغل مورد نیاز که اولویت چهارم را دارد) انتقال یابد و یا بالعکس.

در مجموع می توان گفت که طرح دولت استرالیا در زمینه مهاجرت بسیار محتاطانه و دو جانبه (برای میزبان و مهاجر) طراحی شده است.

جهت کپی مطالب این وب سایت حتما همانگی های لازم را با دفتر رهپوی دات کام به عمل آورید.
شرایط آیلتس و مهارت فنی
تا جایی که ما تا کنون شاهد بوده ایم بیشترین تغییر قوانین در رابطه با مهاجرت به استرالیا تا به حال شامل افرادی شده است که از طریق مهارت فنی حرفه ای جهت مهاجرت به استرالیا اقدام می نمایند. ادامه>>


مترجمین زبان انگلیسی و اسپانسر ایالتی
بسیاری از مترجمین زبان انگلیسی جهت مهاجرت به استرالیا و اخذ اقامت دائم استرالیا به ما مراجعه می نمایند. تعدادی از آنها در جریان آخرین تحولات مربوط به اقدام از طریق مترجمین زبان انگلیسی نیستند. ادامه>>