ورود موکلین
گروه مشاورین رهپوی دات کام
ما دیدگاه شما را نسبت به دفاتر ارائه دهنده خدمات مهاجرتی تغییر می دهیم. صداقت ما، اعتبار ما و راز موفقیت شما


تغییرات جدید در رابطه با مهاجرت به استرالیا از طریق مهارتهای فنی حرفه ای: آیلتس و آزمون کاری

توجه! این متن مربوط به سال 2009 می باشد و در آرشیو اخبار سایت رهپوی قرار گرفته است. اخبار جدید را از کانال خبری رهپوی در تلگرام دنبال نمایید.

تا جایی که ما تا کنون شاهد بوده ایم بیشترین تغییر قوانین در رابطه با مهاجرت به استرالیا تا به حال شامل افرادی شده است که از طریق مهارت فنی حرفه ای اقدام می نمایند. این بار هم اداره مهاجرت استرالیا تصمیمات جدیدی در رابطه با این افراد گرفته است که باز هم به نظر می رسد دلایل منطقی داشته باشد.

قرار است که از تاریخ 10 تیر ماه 1388 نمره قابل قبول آیلتس برای افرادی که از طریق مهارت فنی حرفه ای اقدام می نمایند از 5.0 به 6.0 ارتقاء یابد. افرادی که مدارکشان تا تاریخ مقرر به اداره مهاجرت استرالیا ارسال نشده است باید آیلتس 6.0 را ضمیمه پرونده خود نموده و ارسال نمایند. منطق اداره مهاجرت استرالیا بر این اساس است که افرادی که به زبان انگلیسی تسلط بیشتری دارند سریعتر وارد بازار کار خواهند شد. البته که به نظر ما هم این منطقشان چندان دور از حقیقت نیست و ما هم در جریان تجارب خود (مخصوصا زمانی که سعی می کنیم برای موکلین فنی حرفه ای خود در استرالیا کار پیدا کنیم) این کمبود را کاملا احساس کرده ایم.

اوضاع کمی سخت تر هم خواهد شد. به این ترتیب که از تاریخ 10 تیر ماه 1389 همه افرادی که از طریق مهارت فنی حرفه ای قصد مهاجرت و اخذ اقامت استرالیا را داشته باشند باید در زمینه تخصص و حرفه خود آزمایش می شوند. اداره مهاجرت نام این آزمایش را Job Ready Test گذاشته است. همانطور که از اسمش پیداست هدفش این است که مطمئن گردند که شما آماده به کار هستید یا نه.

آنها تمایل ندارند اول شما را به استرالیا ببرند سپس به شما آموزش بدهند و در نهایت از تخصص شما استفاده نمایند. هدف آنها این است که شما به محض ورود به استرالیا وارد بازار کار شده و از تخصص خود جهت پیشرفت استرالیا استفاده نمایید.

لطفا توجه داشته باشید که اصول و قواعد این آزمونها هنوز مشخص نشده است. تنها چیزی که مشخص می باشد این است که چنین آزمون هایی در کار خواهد بود. اما اینکه در ایران گرفته خواهند شد یا در استرالیا، تئوری خواهند بود یا عملی یا هر دو، سخت خواهند بود یا آسان فعلا اعلام نشده است.
با توجه به موارد فوق می توان به افرادی که قصد اخذ اقامت استرالیا از طریق مهارت های فنی حرفه ای را دارند با تاکید بیشتری توصیه نمود که اگر زبان انگلیسیشان خیلی ضعیف است یا اینکه فقط مدرک فنی حرفه ای گرفته اند اما سابقه کار خوب و حرفه ای ندارند و یا سابقه کار صوری دارند جهت اخذ اقامت استرالیا و صرف وقت و هزینه روی این کار یک بار دیگر با دقت بیشتری فکر کنند.

اما افرادی که سابقه کار واقعی و حرفه ای در زمینه تخصص خود دارند ومی توانند زبان انگلیسی خود را پس از انجام مرحله اول کار یعنی ارزیابی مدارک توسط سازمان ارزیابی مدارک فنی حرفه ای در استرالیا تا حد آیلتس 6.0 تفویت نمایند تردید به خود راه ندهند و از این فرصت استفاده نمایند چرا که معلوم نیست تغییرات بعدی چه خواهند بود.


جهت کپی مطالب این وب سایت حتما همانگی های لازم را با دفتر رهپوی دات کام به عمل آورید.
    بحران اقتصادی

شرایط اخذ اقامت و مهاجرت به استرالیا در سال 2009 پس از تاثیرات بحران اقتصادی جهانی بر استرالیا.

ادامه    

    مترجمین زبان انگلیسی

شرایط اسپانسر ایالتی برای مترجمین زبان انگلیسی تغییر کرد


ادامه